Ev Tipi Ana Kucağı

Marka

Fiyat Aralığı

-

Değerlendirme Puanı

Ücretsiz Kargo

Satıcı Puanı

2 ürün

4 Moms Mamaroo 4.0 Multi Color

(0)
10.746,28 TL
Stokta 4 adet kaldı.
KARGO BEDAVA
KARGO BEDAVA
1 / 1

Oto Koltuğu ve Ana Kucağı

Ana Kucağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ana kucağı temelde, bebeklerin hem evde hem de arabada rahatlıkla dinlenebilmesine ve taşınabilmesine olanak sağlar. Ana kucağı satın almadan önce bazı özelliklere dikkat etmeniz, bebeğinizin güvenliği açısından hayati önem taşır. Ana kucağı seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Kaza testleri, oto koltukların performansında belirleyici rol oynar. Her bir oto koltuğu ve ana kucağı kaza testinden geçmiş olmalıdır. Bu testler, kaza anında bebeğinizin göğsüne ve kafasına alabileceği darbeleri, simülasyondan tespit ediyor. Test sonucunda ürüne bir güvenlik sertifikası veriliyor. Bu sertifika sayesinde ana kucağının güvenliği hakkında net bilgi edinebilirsiniz. Ana kucağını yalnızca oto koltuğu olarak kullanmayacağınız için çok ağır malzemeden üretilen bir model seçmeniz uzun vadede hayatınızı zorlaştırabilir. Dolayısıyla çarpışma testlerinden iyi veya çok iyi gibi derecelendirmeler almış ana kucaklarının en hafif modellerini seçebilirsiniz. Yavrunuzun hassas cildini güneş ışınlarından ve rüzgârdan korumak için büyük tenteli ve çıkarılabilir gölgelikli ana kucağı tercih edebilirsiniz. Yan darbelere karşı koruma sağlamak amacıyla Yan Darbe Koruma Sistemi (Side Impact Protection) veya Teleskopik Doğrusal Yan Darbe Koruma Sistemi (LSP) teknolojisine sahip ana kucağı satın alabilirsiniz. Ana kucağının dışındaki sert plastik malzeme, kaza anındaki ilk korumayı sağlayacağından, kaliteli materyalden yapılmış olmalıdır.  Seçeceğiniz ana kucağının yumuşak ve kolay takılan bir emniyet kemeri tokasının olmasına özen göstermelisiniz. Bacak konulan alanda ve oturma yerinde ekstra köpük kullanılması, oto koltuğunu çok daha güvenli hale getirir. Kafa kısmında yumuşak köpük kullanılması konfor açısından önemlidir. Boy ayarı, kullanım pratikliği açısından üzerinde durulması gereken özelliklerden biridir. Ana kucağını yerinden çıkarmadan emniyet kemeri ayarını yapabileceğiniz bir model seçerseniz, uzun vadede pratiklik kazanmış olursunuz.

Ana Kucağı Oto Koltuğu Olarak Kullanılır mı?

Ana kucağı, oto koltuğu olarak da kullanabileceğiniz, taşıma kolu yardımıyla bebeğinizi içinde taşıyabileceğiniz ve bebeğinizin vücudunu ergonomik şekilde destekleyecek bir üründür. Dolayısıyla ana kucağı dendiğinde aslında oto koltuğundan da bahsediyoruz. Ana kucaklarının yalnızca ev içi kullanım amacıyla üretilen modellerine, ev tipi ana kucağı deniyor. Puset ve ana kucağı farkından da söz etmek gerekirse: Ana kucağı, oto koltuğuyla puset ise bebek arabasıyla aynı şeyi ifade eder.

Bebek Oto Koltuğu Kaç Aylıkken Kullanılır?

Bebek oto koltuğunu, çocuğunuz 0-13 kg ağırlığında ve yaklaşık 80-83 cm olana kadar kullanabilirsiniz. Bebeğin büyüme hızına göre değişiklik gösterse de ana kucağını ortalama 15-18 ay kadar süreyle kullanabilirsiniz. Çocuğunuz 13 kiloya veya 80-83 cm uzunluğa ulaştıysa çocuk oto koltuğuna geçme zamanı gelmiş demektir. Op1001.com’da yer alan oto koltuklarımız, bebeğinizi güvenle korur ve onu geleceğe mutlu bir şekilde taşımanıza yardımcı olur. Ürünlerimizi incelemek ve sipariş vermek için Oto Koltuğu ve Ana Kucağı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.