Hi-Fi Sistemler

Fiyat Aralığı

-

Değerlendirme Puanı

Ücretsiz Kargo

Satıcı Puanı

0 ürün
1 / 0

Ses Sistemleri

Ses sistemi kurmadan önce ulaşmak istediğiniz ses desibeline karar vermelisiniz. Ardından bu sistemi 3+1'de olduğu gibi bir standarda oturtmalı ve sistemi meydana getirmenize yardımcı olan amfiyle ses vericilerini birbirine bağlamalısınız. Ses sistemini bilgisayara bağlamak istiyorsanız, ana kart dikkat etmeniz gereken en önemli şeydir. Dilerseniz ses sistemini ana kartın üzerine tek jack girişiyle bağlayabilir ya da birden fazla jack kullanarak performansı yüksek ses oluşturabilirsiniz.

Ev Sinema Ses Sistemi

Ev sinema ses sistemi televizyon, bilgisayar ve telefon gibi sürekli kullandığımız cihazlarla uyumlu olmalıdır. Dolayısıyla ses sistemleri kategorimizden cihazlarınızla uyumlu ürünleri araştırabilirsiniz.

Müzik Sistemleri Parçaları

Müzik sistemleri, farklı fonksiyonlara sahip amplifikatör, hoparlör, mikrofon ve ses sistemi kablosu gibi parçaların bir araya gelmesiyle oluşuyor. Amplifikatör, ses sistemlerine giren ses sinyalinin hoparlöre güçlendirilmiş şekilde aktarılmasını sağlıyor. Halk arasında amfi ismiyle de bildiğimiz amplifikatörler, masa üstü veya taşınabilir seçeneklere sahip. Günümüzde, SD, hafıza kartı girişi, bas ve tiz ses kontrolü gibi özelliklere sahip amfi modelleri ön plana çıkıyor. Hoparlör ise amfiden aldığı sesi net ve güçlü şekilde bize ulaştırıyor. Elektrik sinyallerini ses titreşimlerine çeviren hoparlör modellerini, kolon ismiyle daha çok biliyoruz. Ses sistemlerinin olmazsa olmaz bileşeni hoparlörler, bas, mid ve tiz bölümlerden oluşuyor. Mikrofon ise hoparlörün aksine ses dalgalarını elektrik sinyallerine çevirerek dijital kayıt alabilmemize olanak sağlıyor. Özellikle anons sistemlerinin vazgeçilmezi mikrofonlar, ses kaydı gerektiren profesyonel veya akademik projeler için yardımımıza koşuyor.

Ses Sistemi Kablo Seti

Ses sisteminiz için kablo alırken çok dikkat etmelisiniz çünkü mevcut ürünlerin bazıları iletkenlik açısından yeterli standartları içermiyor. İletken alaşımının belirsiz olduğu ya da geri dönüşüm hurda metalle yapılan kablolar ses sistemleri için büyük risk taşır. Ses sistemleriyle müzik aletleri arasındaki bağlantıyı kuran ses kabloları, demir ve bakır malzemelerden üretiliyor. Mono veya stereo türünde değişen kablolar, kaliteli, temiz ve güçlü seslerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Kategorimizden ulaşabileceğiniz ses sistemi kablo seti çeşitleri arasında stereo ses kabloları, dijital ses kabloları, HDMI kablo, dönüştürücü kablo, fiber optik kablo bulunmaktadır.