Kurutma Makinesi

Marka

Fiyat Aralığı

-

Değerlendirme Puanı

Renk

Ücretsiz Kargo

Satıcı Puanı

2 ürün
KARGO BEDAVA

Hoover Hle H9a2te-17 A++ 9 Kg Wi-fi + Bluetooth Bağlantılı Isı Po

(0)
17.356,40 TL
12.149,48 TL
Stokta 1 adet kaldı.
KARGO BEDAVA
1 / 1

Kurutma Makinesi

Günlük hayatta, teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok ev işi daha hızlı ve pratik bir hal almıştır. İnsan yaşamını kolaylaştıran beyaz eşya ürün grupları içerisinde çamaşır kurutma makinesi, çamaşır makinesinin tamamlayıcı bir parçasıdır. Yıkanan çamaşırların ev ortamında uzun süre kurumasını beklemek, zaman ve konfor kaybına neden olur. Üstelik ıslak çamaşırlar için kurutma alanı yaratmak, yaşam alanının ve çevresinin gerektirdiği kurallar çerçevesinde daha da zorlaşır. Çamaşır kurutma makineleri sayesinde çamaşır kurutma işlemini, zamandan ve konfordan ödün vermeden pratik bir şekilde halletmek mümkün.

Çamaşır Kurutma Makinelerinin Fonksiyonel

Teknolojik yenilikler ile birlikte pek çok istek ve gereksinimi karşılayan çamaşır kurutma makineleri, farklı model ve tasarım açısından birbirinden ayrılır. Çamaşır kurutma makinesi tercih ederken dikkat edilmesi gereken size en uygun olanı belirleyebilmektir. Kurutma makinesinin kullanım durumuna göre hacim belirlenebilir. Kalabalık bir aile yapınız var ise 8 kg kurutma makinesi ihtiyacınızı karşılayabilir. Çamaşır kurutma makinesinde aradığınız özellik hız ise, 15 dakika gibi kısa sürede kurutma sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Ütü gibi yorucu bir işlem gözünüzde büyüyor olabilir. Bunun için ütü kuruluğu özelliğine sahip çamaşır kurutma makinesi modellerini inceleyebilirsiniz. Ütü kuruluğu özelliğine sahip kurutma makineleri, ütüye ihtiyaç duymayacak şekilde kurutma işlemi gerçekleştirip, hemen kullanabilme imkanı sağlar. Çamaşır kurutma makinelerinin bir diğer fonksiyonel özelliği ise, zaman ayarlı kurutma işlemi yapılabilmesidir. Siz evde yokken ya da işteyken ileri bir zamanda kurutma yapılmasını istiyorsanız, tek yapmanız gereken başlama saatini ayarlamak olacaktır. Çamaşırlarınızı kuruturken enerjiden de tasarruf edebilmeniz mümkün. Bunun için A+++ kurutma makinesi enerji sınıfında bir model tercih etmeniz yeterli olacaktır. Tüm bu özelliklerin dışında çamaşır kurutma makinesi fiyatları satın alma sırasında kararınızı etkileyecek önemli bir faktördür. Pek çok model ve tasarıma göre her bütçeye kurutma makinesi en ucuz Op1001.com’da beyaz eşya kategorisinde kolayca bulabilirsiniz.

Çamaşır Kurutma Makinesi Modelleri

Kondenserli Kurutma Makinesi

Kondenserli kurutma makineleri, ısıtıcı yardımıyla havayı ısıtarak, ıslak çamaşırların üzerine üfleme yöntemi ile kurutma işlemi yapar. Kurutma ile ortaya çıkan soğuk ve kuru havayla temas eden nem yoğunlaşır. Nemi yoğunlaştırarak su haline getiren kurutma makinesi iki farklı şekilde suyu tahliye eder. Birincisi su tankında toplanan suyun manuel olarak boşaltılmasıdır. İkinci yöntem ise tahliye hortumu yardımı ile doğrudan gidere gönderilmesidir.

Isı Pompalı Kurutma Makinesi

Isı pompalı kurutma makinesi, sıcak havayı makinenin içerisine boşaltmaz. Bunun yerine kompresör ve ısı pompası sistemi sayesinde ısı enerjisini, kurutma işlemi için saklar. Isı pompalı kurutma makinesi kapasitesi az ve sınırlıdır.