Su Sebili

Marka

Fiyat Aralığı

-

Değerlendirme Puanı

Ücretsiz Kargo

Satıcı Puanı

4 ürün
KARGO BEDAVA

Sultan Damacan Su Pompası Musluklu

(0)
105,53 TL
93,44 TL
Stokta 5 adet kaldı.

Awox Barus Su Sebili Sıcak Soğuk

(0)
2.195,00 TL
1.828,00 TL
KARGO BEDAVA
1 / 1

Su Sebili

İnsan hayatında suyun yeri ve önemi oldukça önemlidir.  Yetişkin bireylerin günde en az 2 litre su içmesi gerekir. Ancak çoğu zaman günlük hayatın koşturmasında su içmek unutulur.  Su sebili, göz önünde oluşu ile su içmemiz gerektiğini hatırlamamıza yardımcı olur. Hem sıcak hem de soğuk suya aynı yerden ve hızlıca ulaştığımız bu cihazlar hayatı oldukça kolaylaştırır.

Su Sebili Modelleri

İnsan hayatında pek çok kullanım alanına sahip olan su sebilleri, kendi içinde model ve markalara ayrılarak farklılıklar gösterir. Bu farklılıklara bağlı olarak su sebil fiyatları en ucuzdan en pahalıya kadar sıralanabilir.

Damacanalı ya da gizli damacanalı su sebilleri en bilinen modeller arasındadır. Damacanalı su sebili, damacana su tankının üstüne gelecek şekilde ters çevrilerek takılır. Çift musluklu olan bu sebiller diğer modellere göre fiyat olarak daha uygundur. Ayrıca çoğu su sebili bardaklık alanını da yan tarafında muhafaza edebilir. Gizli damacanalı su sebili, üstünde bulunan kapağın içerisine damacana yerleştirilerek kapak kapatılır. Böylece damacanasız sebil görünümü ortaya çıkarken estetik olarak da tercih edilebilir. Daha küçük alanlarda ya da topluluklarda kullanılmak üzere musluklu cam sebil modelleri mevcuttur. Üst haznesi camdan olan bu sebiller, suyu uzun süre hijyenik şekilde muhafaza edebilirler. Dolaplı su sebili modelleri ise alt bölmesinde mini buzdolabı görevi gören bir alana sahiptir.

Su Sebili Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Evlerde kullanılan su sebilleri modelleri minimum 3 ayda bir temizlenmelidir. Ofis gibi daha kalabalık toplulukların kullandığı sebiller ise minimum 2 ayda bir temizlenmelidir. Yaz aylarında sıcak suyun az kullanılması, kış aylarında ise soğuk suyun az kullanılması bakteri ve yosun oluşumuna sebep olur. İnsan sağlığı açısından son derece tehlikeli olan bu durum nedeni ile düzenli periyotlarda servis aracılığıyla temizlik ve bakımı yapılmalıdır. Düzenli bakım ve temizliği yapılmayan su sebilleri, arıza meydana getirebileceği gibi cihazın ömrünü de kısaltabilir. Su sebili temizliği için profesyonel destek alınabildiği gibi temizleme işlemi için özel üretilmiş kimyasallar kullanılarak da temizlemek mümkündür. Tasarımında beyaz ya da siyah su sebili fark etmeksizin dış yüzeyinin deterjanlı bez ile temizlenmesi gerekir. Sonrasında durulama ve kurulama işlemi yapılarak temizlik bitirilebilir.